Κυριακή 14 Ιανουαρίου 2018

ΠΑΟ - ΝΊΚΗ 2-3 σετ σε ένα συγκλονιστικό ματς

Συγχαρητήρια στην ομάδα μας που επέστρεψε στις νίκες κερδιζοντας τον Παναθηναικο με 2-3 σετ Στο πρώτο σετ η ομάδα μας μπήκε πολύ νοχελικά με πολλά λάθη και δίχως επιθετικές λύσεις. Στο 2ο σετ αφου βελτίωσε αισθητα την υποδοχή της και τελειώνοντας τις φάσεις η ΝΙΚΗ κατάφερε να φέρει στα ίσια το παιχνίδι. Στην συνέχεια στο επόμενο σετ ο Παναθηναικός ξεκίνησε πολύ δυναμικα με ενα σερι 4-0 απο το πολύ καλο μπλόκ και την ομάδα μας να μην έχει καθαρο μυαλό για να τελειώσει τις φάσεις εμεινε πίσω στο σκορ με μεγάλη διαφορα χάνοντας το με 25-12. Η ΝΙΚΗ επέστρεψε στο παιχνίδι κερδίζοντας το 4ο και πολυ συναρπαστικό σετ με πολύ καλο βολλευ και απο τις δυο ομάδες αλλα στις λεπτομέρειες  η ΝΙΚΗ τελείωσε το σετ με 25-23 στέλνοντας το παιχνίδι στο ται μπρεικ. Το καλό της πρόσωπο συνέχισε και στο ται μπρεικ και η ομάδα μας έφτασε σε μια σπουδαία νίκη παίρνοντας δυο πολύτιμους βαθμούς σε ένα ματς που η ΝΙΚΗ βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο αλλα κατάφερε να βρει τα ψυχικά αποθέματα να γυρίσει το παιχνίδι.